Obří vánoční ozdoby – vláčkové hvězdy

Ručně paličkovaná krajka, Dana Mihulková, www.lace.czHvězdy mají průměr 26 cm. Tuto velikost jsem zvolila po loňské zkušenosti, kdy jsem byla požádána, abych svými vánočními ozdobami zkrášlila vánoční strom na tradiční výstavě betlémů. Dodala jsem sice asi 60 kousků, ale posléze jsem se na vlastní oči přesvědčila, že ozdoby o průměru 10 cm nebo menším (běžná velikost pro domácí vánoční stromek) na stromě o výšce 4 nebo více metrů zaniknou. Proto jsem pro letošní rok připravila tuto speciální sadu v „nadměrné“ velikosti, další sady budou následovat. Kdo nemá čtyřmetrový strom, může si hvězdami v této velikosti vyzdobit okna, případně si může podvinek zmenšit na velikost, kterou považuje za přiměřenou pro svoje účely (a použít jemnější nitě, samozřejmě).

Zde jsou fotografie všech sedmi hvězd – fotografovala jsem v září, při teplotě kolem 25 stupňů Celsia, nic podobného vánočnímu stromku jsem v tu chvíli bohužel neměla k dispozici, takže jsem vzala zavděk plotem, brankou a dalšími rekvizitami v okolí :-).

 

A zde jsem zachytila jednu z hvězd během paličkování.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hvězdy, Vánoční ozdoby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.